Świąteczny sklep w Barcelonie

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym trudno się rozstać… Choinka, prezenty, wypieki – to wszystko sprawia, że każdy z nas ma sentyment do tego specjalnego, grudniowego czasu. Nie inaczej jest i w naszym przypadku, choć z pomocą przychodzi nam, niedawno otwarty w Barcelonie! Warto wybrać się do tej niesamowitej krainy, aby znów poczuć magię świąt! I czuć ją przez cały rok 🙂

Świąteczny sklep w Barcelonie

Sklep, o którym mowa to jeden z oddziałów Käthe Wohlfahrt – firmy, która jest istnym potentatem na rynku. Sprzedawane są tutaj ABSOLUTNIE wszystkie możliwe dekoracje bożonarodzeniowe i to PRZEZ CAŁY ROK!

Sklep został zainaugurowany w Barcelonie jesienią 2019 roku, ciesząc się niesamowitym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców, jak i turystów, i to już od samego początku. Dość powiedzieć, że przez kolejne 3 weekendy, kolejki do wejścia sklepu miały długość ok. 200 metrów, a czas oczekiwania na przekroczenie progu sklepu wynosił ok. …2 h! Tylko po to, by zobaczyć prawdziwe świąteczne królestwo, w najlepszej możliwej postaci. To rzeczywiście bajkowy świat, który warto odwiedzić!

Historia sklepu Käthe Wohlfahrt

Sklepy Käthe Wohlfahrt powstały w 1963 roku, kiedy rodzinę Wohlfahrt, zamieszkującą Stuttgart, odwiedził podczas świąt ich amerykański przyjaciel. Spostrzegł on niewielką pozytywkę, którą Wilhelm i Käthe przywieźli ze swojej wyprawy do Saksonii. Wilhelm Wohlfahrt postanowił zakupić podobną pozytywkę dla swojego gościa, lecz kiedy udało mu się odszukać dilera, ten nie chciał sprzedać pozytywek w ilości mniejszej niż 10 sztuk. Wilhelm postanowił je zakupić, a następnie przekazać jedną swojemu przyjacielowi. Pozostałe postanowił sprzedać rodzinom oficerów amerykańskich, idąc do pobliskich koszarów. Pomysł ten nie spotkał się z aprobatą żandarmerii wojskowej, która aresztowała go, za taką formę bezpośredniej sprzedaży. W 1964 Wilhelm założył własną firmę, którą w Herrenberg nazywają Käthe Wohlfahrt. Małżonkowie zdecydowali się na taką nazwę, ponieważ Wilhelm w owym czasie pracował dla producenta komputerów! Celem tego rodzinnego biznesu miała być sprzedaż świątecznych dekoracji; dziś, firma to prawdziwe imperium, trudne do porównania w tym sektorze.

Obecnie sklepy Käthe Wohlfahrt popularne są niemal w całej Europie, a nawet na świecie. Sklepy tej firmy spotkać możecie w Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii i Belgii. Teraz przyszedł czas na Hiszpanię i właśnie Barcelonę!

Barceloński sklep znajduje się na  Carrer del Banys Nous, 15. 

Wchodząc do tego sklepu, przekraczasz magiczną granicę, łączącą świat świątecznej baśni z rzeczywistością. Znajdziesz tutaj niezliczone ilości bombek, łańcuchów i dekoracji, które ozdobią każde bożonarodzeniowe drzewko, ale nie tylko. Kupisz to zegary, pozytywki, świeczniki… Jednak to właśnie choinka stanowi główny i centralny element sklepu, a magia świateł i barw powoduje, że wizyta pozostaje w pamięci naprawdę na bardzo długo!

Jeśli będziesz w Barcelonie, koniecznie odwiedź ten sklep. Przeniesie cię on w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia, bez względu na porę roku za oknem wystawowym! Ponieważ sklep otwarty jest przez cały rok i znajduje się na starym mieście, warto odwiedzić go podczas zwiedzania miasta

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!