Kalkulator kosztów ile kosztuje wyjazd do Barcelony?

Napisał Piotr
6 min. aby przeczytać
Barcelona nie jest miastem tanim (choć w porównaniu do innych stolic europejskich nie wypada pod tym względem najgorzej. Paryż, Londyn czy Bruksela są zdecydowanie droższe), ale na jaki wydatek należy się nastawić, planując krótki wypad do stolicy Morza Śródziemnego, ile kosztuje wyjazd do Barcelony ?

Lot do Barcelony

Pierwsza rzecz to lot – planując nasz przylot z wyprzedzeniem, możemy znacząco zmniejszyć koszty podróży. Najtańsze bilety do Barcelony z Polski potrafią kosztować … 10 €. Powrót jest nieco droższy, choć cena na poziomie 15-20 € nie jest nieosiągalna. Aby osiągnąć takie ceny, trzeba się mocno nagiąć do dat podróży, co niejednokrotnie odbije się na cenie noclegu (np. ceny za lot są bardzo niskie ze względu na odbywające się BCN targ, z kolei ceny noclegów są ok. 3 x droższe niż w tym samym miesiącu kilka dni później) – przeciętna cena za lot to ok. 60-70 € za podróż w dwie strony dla 1 osoby.
Nie warto natomiast rozważać zakupu biletu do Girony lub Reus (jeśli masz możliwość przylecenia do Barcelony — El Prat) — są to lotniska oddalone o ponad …100 km i przylot na jedno z nich zakończy się koniecznością wydania dodatkowych środków na transport (lepiej dołożyć kilka euro i lecieć bezpośrednio do Barcelony)
 
Korzystając z tej wyszukiwarki, jesteś w stanie znaleźć loty w najkorzystniejszych cenach, w odpowiadających ci datach!
 

Nocleg w Barcelonie

To również temat rzeka i w zależności od sezonu trzeba nastawić się na koszt rzędu 80 € za noc. Tańsze alternatywy to mieszkania współdzielenie (osobiście odradzam – mieszkanie z kimś obcym całkowicie pozbawione jest prywatności), ale choć wydatek będzie zapewne tylko o kilka euro niższy w porównaniu z tradycyjnymi miejscami noclegowymi to trzeba się liczyć z koniecznością dojazdów do centrum. Pomimo że Barcelona jest genialnie skomunikowana, to jakoś do centrum trzeba się dostać, a konieczność korzystania z transportu zwiększa koszt i marnuje czas
polecamy skorzystać z tej wyszukiwarki, aby znaleźć odpowiedni dla siebie nocleg!

Booking.com

Transport w Barcelonie

A skoro poruszyliśmy już temat transportu, to warto się nad nim pochylić i odpowiedzieć na pytanie ile środków potrzebuję na transport. Żeby udzielić prawidłowej odpowiedzi, musimy zadać sobie jeszcze jedno dodatkowe pytanie „Na jak długo przyjeżdżam do Barcelony?”
Jeśli twój pobyt będzie krótszy niż 50 h, to polecam skorzystać z autobusu turystycznego lub jeśli masz listę zabytków, którą chcesz zobaczyć  skorzystanie z komunikacji miejskiej i biletu T10
Jeśli pobyt będzie dłuższy to zdecydowanie warto rozważyć komunikację miejską, a nawet zakup biletu T70 (70 przejazdów)
 

Bilety na Autobus

Ile wydam na jedzenie

Ceny w sklepach są porównywalne do cen w Polsce. Z tym że i tak pozostaje nam kwestia obiadów – tutaj najlepiej korzystać w menu del dia, które w zależności od dzielnicy kosztuje ok. 10 € za posiłek.
Czego należy spróbować, będąc w Hiszpanii, znajdziesz tutaj Co zjeść w Barcelonie. Polecane przez nas restauracje możesz znaleźć tu restauracje w barcelonie z niesamowitym widokiem lub tutaj restauracje w Barcelonie z niesamowitym jedzeniem 

A jak że zwiedzaniem — ceny zabytków

Niestety zabytki w Barcelonie nie należą do najtańszych i trzeba się nastawić na pewien wydatek z tym związany. W zależności od ilości dni, które chcemy spędzić w Barcelonie, warto zwiedzić następujące zabytki (kolejność jest istotna!)
Polecam przeczytać ten artykuł — Zwiedzanie Barcelony

Pamiątki

Ostatnim punktem, który na pewno trzeba wziąć pod uwagę, są pamiątki — tutaj ceny potrafią być bardzo różne, w zależności co chcielibyśmy zakupić z naszego wyjazdu. Najtańsze magnesy to koszt zaczynający się od 0,5 €, ale dla przykładu album z wizyty na Camp Nou czy koszulka meczowa FC Barcelony potrafią kosztować dobrze ponad 150€
teraz już wiesz mniej więcej wiesz ile kosztuje wyjazd do Barcelony 🙂
 

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!