Karty Hola BCN a może Barcelona Card

Napisał Piotr
6 min. aby przeczytać

Wiele osób przyjeżdżających do Barcelony zastanawia się, czy kupować specjalnie bilety turystyczne na komunikację, czyli karty holaBCN lub kartą Barcelona Card. Jaka jest różnica między tymi kartami i czy warto je kupować, postaram się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

HolaBCN

Jest to karta, która umożliwia nam korzystanie z całej  komunikacji miejskiej w Barcelonie przez określoną liczbę godzin. Możemy zakupić kartę na 2, 3, 4 lub 5 dni.

 • 2 dni (48 h) za 15.20 €
 • 3 dni (72 h) za 22.20 €
 • 4 dni (96 h) za 28.80 €
 • 5 dni (120 h) za 35,40 €

Karta w swoim działaniu jest bardzo podobna do biletu T-Casual/Familiar. Dodatkowo za pomocą karty HolaBCN możemy dostać się na lotnisko korzystając z linii metra L9sud

Musisz również pamiętać, że  

 • Karta nie działa w komunikacji nocnej, czyli autobusach NitBus jeżdżących po mieście po godzinie 24:00 w tygodniu
 • Jedna karta może być używana tylko przez jedną osobę!
 • Karta ważna jest tylko w pierwszej strefie

Czy warto kupować kartę HolaBCN ?

Moim zdaniem, tylko jeśli będziesz się bardzo dużo przemieszczać i ważne jest dla ciebie, aby dostać się na lotnisko za pomocą metra. Kartę możesz nabyć tutaj 

KARTA HolaBCN

Barcelona Card

Ta karta z kolei oprócz identycznych funkcji jak HolaBCN posiada również zniżki do muzeów i atrakcji (lista) jej cena jest nieco wyższa od kart HolaBCN

 • 2 dni (48 h) za 20 €
 • 3 dni (72 h) za 46 €
 • 4 dni (96 h) za 56 €
 • 5 dni (120 h) za 61 €

Przy czym karta na 2 dni (48 h) będzie oferować tylko zniżki bez darmowych wejść do muzeów.

Ta karta tak samo, jak HolaBCN jest tylko dla 1 osoby, tylko w 1 strefie oraz nie działa na komunikację nocną

Czy warto kupować kartę Barcelona Card?

Moim zdaniem, TYLKO jeśli planujesz odwiedzić BARDZO dużo muzeów i spędzisz w Barcelonie odpowiednio dużo czasu. Choć wówczas część z muzeów możesz odwiedzić w weekendy podczas darmowych godzin. Pamiętaj, że karta BarcelonaCard do najważniejszych atrakcji miasta tj. domy Gaudiego, czyli Casa Mila, Casa Batllo, bardzo niewielkie zniżki (3 €), a do kościoła Sagrada familia czy parku Guell zniżek nie ma w ogóle.

Kartę możesz nabyć tutaj 

KARTA BarcelonaCARD

Barcelona CityPass

To karta, która daje zdecydowanie najwięcej możliwości i jest bardzo fajnym pomysłem łączącym zarówno transport po mieście, transport z lotniska, zwiedzanie najważniejszych zabytków, jak i zniżki do muzeów. Dzięki tej karcie otrzymasz zniżki do muzeów (lista) oraz w cenie masz bilety do parku Guell i kościoła Sagrada familia. 

 • 1 dzień za 76,50 €
 • 2 dni za 86 €

Karta ta nie działa na komunikację miejską w Barcelonie. Dostępny jest tylko autobus turystyczny HopOn-HopOff. Dojazd na lotnisko zapewniony jest Aerobusem.

Czy warto kupić Kartę Barcelona CityPass?

Moim zdaniem jest to ciekawa opcja dla osób, które przyjeżdżają do Barcelony na 3-4 dni i podczas swojego pobytu chciałyby zobaczyć miasto, nie martwiąc się o kwestię transportu. W cenie tej karty jest transport z lotniska Aerobusem, korzystanie z autobusu turystycznego Hop On Hop Off przez 1 lub 2 dni, liczne zniżki do muzeów oraz wejście do kościoła Sagrada Familia i parku Guell. Pomimo dość wysokiej ceny w porównaniu do pozostałych kart jest to ciekawa opcja, jeśli będziesz w Barcelonie tylko kilka dni. Jest również wersja tej karty wraz z usługą przewodnika, ale tylko w języku angielskim, dlatego nie będę opisywać tej opcji.  Kartę możesz nabyć tutaj  

KARTA BarcelonaCITY-PASS

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!