poniedziałek, 27 marca, 2023
Banner
holaBCN

Karty Hola BCN a może Barcelona Card

Napisał Piotr
6 min. aby przeczytać

Wiele osób przyjeżdżających do Barcelony zastanawia się, czy kupować specjalnie bilety turystyczne na komunikację, czyli karty holaBCN lub kartą Barcelona Card. Jaka jest różnica między tymi kartami i czy warto je kupować, postaram się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

HolaBCN

Jest to karta, która umożliwia nam korzystanie z całej  komunikacji miejskiej w Barcelonie przez określoną liczbę godzin. Możemy zakupić kartę na 2, 3, 4 lub 5 dni.

 • 2 dni (48 h) za 15.20 €
 • 3 dni (72 h) za 22.20 €
 • 4 dni (96 h) za 28.80 €
 • 5 dni (120 h) za 35,40 €

Karta w swoim działaniu jest bardzo podobna do biletu T-Casual/Familiar. Dodatkowo za pomocą karty HolaBCN możemy dostać się na lotnisko korzystając z linii metra L9sud

Musisz również pamiętać, że  

 • Karta nie działa w komunikacji nocnej, czyli autobusach NitBus jeżdżących po mieście po godzinie 24:00 w tygodniu
 • Jedna karta może być używana tylko przez jedną osobę!
 • Karta ważna jest tylko w pierwszej strefie

Czy warto kupować kartę HolaBCN ?

Moim zdaniem, tylko jeśli będziesz się bardzo dużo przemieszczać i ważne jest dla ciebie, aby dostać się na lotnisko za pomocą metra. Kartę możesz nabyć tutaj 

KARTA HolaBCN

Barcelona Card

Ta karta z kolei oprócz identycznych funkcji jak HolaBCN posiada również zniżki do muzeów i atrakcji (lista) jej cena jest nieco wyższa od kart HolaBCN

 • 2 dni (48 h) za 20 €
 • 3 dni (72 h) za 46 €
 • 4 dni (96 h) za 56 €
 • 5 dni (120 h) za 61 €

Przy czym karta na 2 dni (48 h) będzie oferować tylko zniżki bez darmowych wejść do muzeów.

Ta karta tak samo, jak HolaBCN jest tylko dla 1 osoby, tylko w 1 strefie oraz nie działa na komunikację nocną

Czy warto kupować kartę Barcelona Card?

Moim zdaniem, TYLKO jeśli planujesz odwiedzić BARDZO dużo muzeów i spędzisz w Barcelonie odpowiednio dużo czasu. Choć wówczas część z muzeów możesz odwiedzić w weekendy podczas darmowych godzin. Pamiętaj, że karta BarcelonaCard do najważniejszych atrakcji miasta tj. domy Gaudiego, czyli Casa Mila, Casa Batllo, bardzo niewielkie zniżki (3 €), a do kościoła Sagrada familia czy parku Guell zniżek nie ma w ogóle.

Kartę możesz nabyć tutaj 

KARTA BarcelonaCARD

Barcelona CityPass

To karta, która daje zdecydowanie najwięcej możliwości i jest bardzo fajnym pomysłem łączącym zarówno transport po mieście, transport z lotniska, zwiedzanie najważniejszych zabytków, jak i zniżki do muzeów. Dzięki tej karcie otrzymasz zniżki do muzeów (lista) oraz w cenie masz bilety do parku Guell i kościoła Sagrada familia. 

 • 1 dzień za 76,50 €
 • 2 dni za 86 €

Karta ta nie działa na komunikację miejską w Barcelonie. Dostępny jest tylko autobus turystyczny HopOn-HopOff. Dojazd na lotnisko zapewniony jest Aerobusem.

Czy warto kupić Kartę Barcelona CityPass?

Moim zdaniem jest to ciekawa opcja dla osób, które przyjeżdżają do Barcelony na 3-4 dni i podczas swojego pobytu chciałyby zobaczyć miasto, nie martwiąc się o kwestię transportu. W cenie tej karty jest transport z lotniska Aerobusem, korzystanie z autobusu turystycznego Hop On Hop Off przez 1 lub 2 dni, liczne zniżki do muzeów oraz wejście do kościoła Sagrada Familia i parku Guell. Pomimo dość wysokiej ceny w porównaniu do pozostałych kart jest to ciekawa opcja, jeśli będziesz w Barcelonie tylko kilka dni. Jest również wersja tej karty wraz z usługą przewodnika, ale tylko w języku angielskim, dlatego nie będę opisywać tej opcji.  Kartę możesz nabyć tutaj  

KARTA BarcelonaCITY-PASS

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz