Palau de la musica Catalana

Napisał Piotr
1 min. aby przeczytać

Palau de la musica Catalana, bo tak brzmi pełna nazwa Pałacu muzyki w Barcelonie to budynek a właściwie dzieło zaprojektowane przez wielkiego architekta początku XX w. Lluisa Domanecka y Montanera. To jedna z jego 2 prac, która została wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO. W pałacu odbywają się koncerty muzyki klasycznej. Sam pałac pochodzi z początku ubiegłego wieku, będą perłom modernizmu katalońskiego w Barcelonie.

Warto odwiedzić to miejsce gdyż juz sama fasada palau de la musica catalana jest niesamowicie zdobna i warta uwiecznienia na zdjęciu- my proponujemy ją jako miejsce warte zdjęcia w Barcelonie!

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!