Park z pociągami

Parc del Castell de l'Oreneta, Carrer de Montevideo, 45, 08034 Barcelona, Hiszpania
Nasza Ocena

Czy wiesz że

Park z pociągami, czyli Parc de l’Oreneta, bo o nim mowa został otwarty w 1978 r. W Sarrià-Sant Gervasi. Niegdyś na jego miejscu znajdowały się dwie posiadłości wiejskie: Can Bonavia i Oreneta Castle, od którego pochodzi nazwa parku. Zamek został zbudowany w wyższej części posiadłości, i do dziś można zobaczyć resztki pozostałych po nim murów. Park ten usytuowany jest w części Barcelony, dla której charakterystyczne są lasy śródziemnomorskie, które zdominowały opuszczone pola uprawne. Składają się one głównie z sosny, dębów, czerwonych dębów północnych, drzew owocowych, a także krzewów czy wielu różnych aromatycznych ziół. W parku znajdziemy równie pośród wielu ścieżek także ogromny eukaliptus i wiśnie Santa Llúcia.

Na obszarze parku znajdują się również punkty widokowe oferujące wyjątkowe panoramiczne widoki na Barcelonę i okoliczne miasta. Park z pociągami to idealne miejsce na dzień z dziećmi. Znajdziemy tu oprócz typowych atrakcji parku możliwość przejażdżki na kucykach, a od 1981 roku istnieje tu równie  miniaturowa kolej, która jest główną atrakcją parku! Jej trasa ma długość 635 metrów, podczas której przejedziemy przez wiele mostów czy tuneli. Kolej ma również własną stację główną i oczywiście pełną załogę konduktorską. Natomiast tabor obejmuje aż 11 lokomotyw, które przewożą całe rodziny pasażerów. Bez wątpienia jest to główna atrakcja parku- Parc de l’Oreneta, chociaż musicie pamiętać podczas odwiedzin tego miejsca, że kolej ta jeździ tylko w niedzielę!

Park może stanowić fajną alternatywę podczas zwiedzania Barcelony a jeśli ktoś z was wybiera się do dzielnicy Pedralbes, aby zwiedzić pobliski klasztor lub wybieracie się w tę stronę miasta, aby zobaczyć jedno ze znajdujących się nieopodal dzieł Antonio Gaudiego, czyli wieżę torre Bellesguard to wizyta w parku może być miłą przerwą podczas wędrówki. My osobiście polecamy, aby odwiedzić go podczas weekendu kiedy wszystkie atrakcje pociągu są czynne i można z nich skorzystać. W szczególności przejazd małym pociągiem jest naprawdę fajnym pomysłem. A dla osób, które wolą od kolei obcowanie ze zwierzętami polecamy znajdujące się w parku kucyki 🙂