zwiedzanie_miasta

Barcelona zwiedzanie miasta

Udając się na urlop do Barcelony zazwyczaj zastanawiamy się co właściwie chcielibyśmy zwiedzić i zobaczyć i co Barcelona może nam zaproponować podczas jej zwiedzania. W końcu to duże miasto z masą możliwości i atrakcji. Każdy zakątek Barcelony może wydawać się ciekawy i warty zobaczenia. Nie na wszystko wystarczy czasu dlatego przygotowując przed przyjazdem konieczną trzeba zrobić listę atrakcji co zobaczyć w Barcelonie.

Aby przygotować się na zwiedzanie warto uzależnić atrakcję jakie daje nam Barcelona od ilości dni które zamierzam spędzić w mieście. Zazwyczaj nasz pobyt w Barcelonie będzie trwać kilka dni podczas których taki przewodnik okaże się niezbędny

Będąc tylko 1 dzień w Barcelonie.

Jeśli będziecie w Barcelonie tylko na parę godzin to zabytkiem który koniecznie należy zobaczyć jest kościół Sagrada Familia Barcelona. Ten zabytek jest Absolutnie numerem jeden na naszej liście i to od niego należny rozpoczynać tworzenie listy tego co warto zobaczyć w Barcelonie. Dostaniecie się do niego korzystając niebieskiej lub fioletowej linii metra wysiadając na przystanku Sagrada Familia. Warto nie tylko zobaczyć kościół z zewnątrz ale również wejść wejść do środka tej atrakcji. Zwiedzanie Brazylijki to naprawdę niesamowite przeżycie gdzie można w umieszczonym w dolnej kondygnacji muzeum zobaczyć pełny kunszt pracy A. Gaudiego głównego projektanta który ponad 130 lat temu rozpoczął budowę najważniejszego kościoła w Barcelonie. Możesz też swoje zwiedzanie wzbogacić o audio przewodnik który poprowadzi was przez najważniejsze miejsca kościoła opowiadając o ich symbolice i historii. To jeden z najważniejszych zabytków który posiada Hiszpania w wraz z nią cała Europa. To dla odwiedzenia tego kościoła cześć osób decyduje się na wakacje w Barcelonie

Jeśli będziecie w Barcelonie dłużej niż kilka godzin warto również przejść się na spacer po dzielnicy gotyckiej czyli Barri Gòtic. Znajdują się tam niesamowite miejsca i ulice których zwiedzanie będzie super atrakcją nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci. Małe wąskie uliczki dodają niesamowitego uroku tej części Barcelony. Lokalne knajpki umieszczone w zacienionych zaułkach podające male dania zwane tapasami i umilają czas podczas zwiedzania Barcelony. Warto zatrzymać się przy takim przystanku 😉 i zjeść jakieś małe danie z lokalnego menu. To co koniecznie musicie zobaczyć w tej części miasta to liczne budynki i domy rozmieszczone niczym eksponaty w muzeum na wolnym powietrzu. W tej dzielnicy jest tak wiele atrakcji że zdecydowanie warto się tutaj wybrać. Dlatego na pytanie “Barcelona co warto zobaczyć” odpowiadam – stare miasto!

Ale co dokładnie zobaczymy w Barri gotic ?

Katedra św. Eulali, Stare mury miejskie, ratusz miasta, casa marti, małę wąskie uliczki w najstarszej cześci miasta czyli Barcino to tylko niektóre miejsca które pokaże nam dzielnica gotycka. Choć my zdecydowanie polecamy aby zwiedzanie tego miejsca odbywało się z przewodnikiem. Dzielnica ta jest tak bogata w ciekawa budynki że zwiedzanie jej samemu nie jest dobrym pomysłem. A przeoczenie jakiejś atrakcji podczas samotnej wycieczki jest więcej niż pewne 🙂 Również bliźniacza dzielnica el Raval warta jest odwiedzenia chociaż tutaj ilość punktów wartych zobaczenia jest trochę mniejsza niż w dzielnicy gotyckiej to i tak taka wycieczka to bardzo dobry plan. Stare miasto w Barcelonie składa się właśnie z tych 2 dzielnic które rozdzielone są od siebie ulicą najbardziej znaną ulicą miasta czyli carrer de la rambla. Również przy tej ulicy znajduje się najstarszy targ w Barcelonie czyli la boqueria.

Co warto zobaczyc w Barcelonie w 2 dni ?

Tutaj oprócz poprzednich propozycji proponujemy dobrać 1 atrakcję z poniższej listy

  • stadion oraz muzeum camp nou na którym swoje mecze rozgrywa FC Barcelona (jest opcja zwiedzania wraz z wizyta w szatni FC Barcelony)
  • Wizyta w Park Guell (pamiętajcie że wejście do parku jest darmowe a płatna jest tylko drobna strefa Parku Guell )

Jeśli zdecydujecie się na odwiedzenie Camp Nou to oprócz stadionu i muzeum Fc Barcelony warto również odwiedzić największy w Barcelonie Sklep z akcesoriami z Logo Klubu. FC Barcelona to w końcu jeden z najpopularniejszych klubów na świecie. Ich mecze z odwiecznym rywalem z Madrytu rozgrywane na Camp Nou gromadzą pałny stadnion którego pojemność jest niebagatelna i wynosi … 100 tyś. osób. To obowiązkowy punkt do odwiedzenia na mapie Barcelony dla każdego kibica piłki nożnej. W muzeum dowiecie się o historii klubu oraz jak z małych dzieci tworzą najlepszych na świecie piłkarzy. Dostaniecie się tam korzystając z niebieskiej linii metra choć stadion jest oddalony o ok 400 metrów od przystanku (collblanc).

Jeśli w podróży do Barcelony towarzyszyć będą wam dzieci i zdecydujecie się odwiedzić Park guell to warto również przejść kilka kroków dalej podczas takiej wycieczki i zobaczyć Barcelonę z pobliskich bunkrów El Carmel z których rozpościera się niesamowity widok na całe miasto. Park güell również posiada odpowiednie miejsce aby podziwiać jak niesamowita jest panorama Barcelony. Jest to spowodowane umiejscowieniem obszaru na którym znajduje się Guell park. W parku spotkasz również (oprócz wielu turystów) sporo dzieci które korzystają z jego uroków bawiące się w różne gry i zabawy. Niestety ze względu na umiejscowienie w pobliżu parku trudno jest coś zjeść.

A jeśli mamy więcej czasu na zwiedzanie Barcelony ?

Barcelona zwiedzanie w 3 dni

Mając więcej czasu na zwiedzanie proponuję aby do powyższych atrakcji Barcelony (czyli familia Sagrada, dzielnica Barri Gòtic, Camp Nou czy Park Güell) warto zobaczyć Casa Batlló lub Casa Mila. Oba te budynki znajdują się w Barcelonie przy Passeig de Gracia w dzielnicy Eixample, sąsiadującej z dzielnicą Barri Gòtic. Również przy tej ulicy znajdują się Casa Fuster, Casa Amatller czy Casa Lleó i Morera. Można do nich dojść na piechotę podczas zwiedzania starego miasta. A są to budynki które podczas wycieczki do BCN powinny obowiązkowo znaleźć się na naszej liście “Barcelona atrakcje do zobaczenia” są one również bardzo atrakcyjne dla dzieci ze względu na swoją kolorystykę i fantazyjną architekturę. Szczególnie Casa Batlló cieszy się niesamowitym powodzeniem w Barcelonie ponieważ bardzo często jest przyozdabiana kolorowymi kwiatami na różnego rodzaju odbywające się w mieście święta.

Casa Batllo podobnie jak Casa mila i Park Güell to dzieła autorstwa genialnego architekta Antonio Gaudiego który dzięki tym niesamowitym budynkom odcisnął trwały ślad na architekturze Barcelony i całej Katalonii. Stanowią one swoistego rodzaju muzeum tamtych czasów a zwiedzanie Barcelony będzie prawdziwe tylko jeśli zobaczymy któreś z jego dzieł, od sagrady zaczynając na palau guell kończąc.

Barcelona, miasto modernizmu i Antonio Gaudiego.

wspominana przez nas Casa Batlló to zarazem jeden z najpopularniejszych budynków miasta pojawiający się na licznych pocztówkach czy fotografiach. Warto podczas takiej wycieczki będąc w Barcelonie zrobić sobie z nim zdjęcie! Zawłaszcza że jego bezpośrednim sąsiadem jest Casa Amatller dom kolejnego wielkiego architekta tamtych czasów w bcn. Jak również Casa leo y morena autorstwa Lluísa Domènecha i Montanera.

A co jeśli w Barcelonie będziemy jeszcze dłużej ? co zwiedzić w Barcelonie w więcej niż 3 dni ?

Barcelona w 4 dni! (i więcej )

Barcelona jak widzisz posiada niesamowitą liczbę zabytków wartych zobaczenia. W pierwszej kolejności kościół Sagrada Familia i stare miasto, następnie Park Güell oraz Camp Nou wraz z muzeum klubu Fc Barcelona. w kolejnym dniu Casa Batlló lub wycieczki do muzeum w BCN. My w kolejnych dniach proponujemy wycieczkę podczas której zobaczymy wzgórze Montjuïc. To niesamowite miejsce ponieważ Montjuïc było główną areną igrzysk olimpijskich odbywających się w Barcelonie w 1992 r. To również tutaj na Montjuïc w Barcelonie znajduje się Poble Espanol czyli hiszpański skansen z licznymi domami z wszystkich zakątków Hiszpanii (Catalunya również jest tam reprezentowana nie tylko przez domy które możecie znaleźć w Barcelonie ale również przez zabytki z pozostałych prowincji jakie posiada Catalunya czyli Girony, czy Tarragony. Zresztą cała Catalunya posiada bardzo wiele zabytków z czasów średniowiecznych czy romańskich i warto udać się również podczas wycieczki bo Barcelony również za miasto 😉 ale o tym za chwilę. Wzgórze Montjuïc na którym znajdują się te liczne budowle jest również miejscem gdzie znajduje się pałac MNAC czyli muzeum historii sztuki katalońskiej w Barcelonie a pod nim w letnie wieczory gromadząca się nie małe tłumy turystów chcących zobaczyć Magiczna fontanna z najfajniejszymi pokazami światła i dzięku w BCN. Wzgórze Montjuic to również jeden z lepszych punktów widokowych z których można zobaczyć jak prezentuje się Barcelona z tego miejsca.

Innym proponowanym miejscem do odwiedzenia jest drugie ze wzgórz Barcelony czyli Tibidabo znajdujące się po przeciwnej stronie Miasta. Na szczycie wzgórza znajduje się park rozrywki dla dzieci oraz kościół który jest Bardzo charakterystycznym punktem na mapie Barcelony. W słoneczne dni kiedy szkoda marnować dnia na wycieczkę do muzeum a Fc Barcelona nie gra żadnego meczu na Camp Nou warto zabrać ze sobą dzieci i udać się na spacer właśnie na wzgórze Tibidabo w Barcelonie . Ale jeśli wolicie spacer po ulicach miasta Barcelony to pamiętajcie aby również odwiedzić koniecznie jakaś lokalną restaurację gdzie Możecie zjeść jakiś niesamowity deser albo mały tapas przygotowany z lokalnych produktów. Możliwości kulinarnych jest Bardzo wiele ważne aby zjeść coś lokalnego. Najlepiej jeszcze aby odbywało się to w ładnych okolicznościach czyli np. w któryś z niesamowitych modernistycznych domów którymi może pochwalić się Barcelona ?. np. dzieci warto zabrać na czekoladę do Casa Amatller a potem właśnie udać się do parku Tibidabo. Podczas takiej wycieczki zobaczycie nie tylko najważniejsze atrakcje miasta ale przede wszystkim domy z czasów modernizmu rozmieszczone w Barcelonie.

Barcelona Zabytki na mapie

Mam nadzieję że na pytanie Barcelona co zobaczyć udało się choć częściowo odpowiedzieć. i choć zawsze znajdzie się coś nowego do zobaczenia podczas takiej wycieczki to warto zaopatrzyć się w mapę na której zaznaczymy najważniejsze atrakcje Barcelony tak aby szybko i korzystając z niesamowicie dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej można było do nich szybko dotrzeć. Jeśli chcesz możesz również Pobrać taką mapę bezpośredni z tego miejsca – Barcelona mapa

Pamiętaj też że liczne zabytki którymi może pochwalić się Barcelona są wręcz oblegane przez turystów podczas okresu urlopowego. I znajdziesz ich naprawdę w każdym zakątku miasta od tibidabo zaczynając na plażach które posiada Barcelona kończąc. Dlatego Warto wybrać się do Barcelony w którymś z miesięcy poprzedzających wakacje (od marca czy kwietnia do czerwca włącznie). A jeśli nie możesz sobie pozwolić na urlop w innym okresie to może zamiast Barcelony twoim celem będzie catalunya, a do miasta Gaudiego wpadniesz tylko na chwilę wyposażony w swoją listę Barcelona co zwiedzić 🙂

My zdecydowanie polecamy taką formę wypoczynku czyli z dala od miejskiego gwaru Barcelony i zwiedzanie miasta Miasta wraz z przewodnikiem. Barcelona to miasto na które warto poświęcić minimum 3 dni ciągłego zwiedzania.

Przewodnik pokaże wam nie tylko jak niesamowita potrafi być Barcelona ale również np. podpowie gdzie zjeść aby ceny (pomimo że w euro) nie zrujnowały portfela, gdzie wybrać się na spacer, czy z którego miejsca Barcelona wygląda najlepiej.

Dlatego jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda prawdziwa Barcelona koniecznie umów się na wycieczkę razem z nami!

Wycieczki po Barcelonie – ZAPRASZAMY!

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.